| emico82 a întrebat:

Ce parere aveti despre jocul Darkorbit? Personal, dupa aproape 2 luni de joc am ajuns sa regret f mult ca am intrat si pierdut timpul pe acest joc: cica e gratis dar jucand gratuit nu ai nici cea mai mica sansa in fata celorlati jucatori iar ca sa misti cat de cat e nevoie de sute de euro bagate in joc. Daca imi spunea cineva ca a bagat 100 euro intr-un joc online mi se parea o prostie, dar jocul asta, aproape fara sa imi dau seama, ma determinat sa bag cateva sute de euro intr-o luna si aproape degeba, pentru a fi cat de cat de top sa mai trebuiasca inca multe sute de euro de bagat.

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| emico82 explică:

Pt cei care s-au tot lovit de multitudinea de reclame de pe net privind jocul Darkorbit mai am cate ceva sa le spun: ai mare grija: nimeni nu te impiedica sa intri gratuit pe joc si sa vezi cam cum e treaba pe acolo. Dar atentie, sa nu faci greseala sa bagi vreun ban in joc. Jocul este astfel gandit si construit incat de la bun inceput te face sa fii frustrat ca, jucand gratis, nu ai prea multe posibilitati si nici o sansa, nici macar 1% intr-o confruntare. Asta o sa te determine sa bagi primii bani in joc pentru o nava mai bunisoara si ceva arme mai performante. Dar dupa aceea o sa descoperi ca inca esti departe pentru a avea un cont cat de cat bunicel. Ai bagat deja ceva bani si iti spui ca hai sa mai bagi cativa ca sa poti juca cat de cat si tu satisfacator...dar te anunt ca deja e prea tarziu pentru tine si ai apucat pe un drum plin de cheltuieli inimaginabile pentru un joc online. Daca esti cat de cat interesat si ai facut greseala sa intri pe joc, fa un efort in plus si intra pe forumul jocului. Acolo, la coltul vorbitorului o sa gasesti tema: costuri uridium( sper sa mai existe si moderatorii sa nu o stearga dupa ce prezint aici aceasta). Acolo un jucator cu multa experienta prezinta un calcul realist a sumelor ce sunt necesare in joc pentru a avea un cont ca de cat normal ( repet, normal, nu de top ). O sa ramai putin uimit, dar pentru un cont cat de cat normal sunt necesari undeva cam 5000 euro, si acestia bagati in joc numai in timpul orelor de mega happy hour cand jocul iti ofera triplu de beneficii fata de cat iti ofera in mod normal pentru banii investiti. O sa vezi ca sunt voci care totusi contesta asta, dar nu ca sumele ar fi exagerate, ci din contra, ca in realitate pentru a avea un cont ca de cat multumitor banii necesari sunt de fapt undeva in jurul sumei de 10000 euro.
Asa ca poate e bine sa te mai gandesti si a doua oara inainte de a lua decizia de a baga primii bani in joc. Putin probabil sa dispui de sumele de care pomeneam; daca vrei sa eviti multe zile de frustare in care sa vezi ca degeaba tot investesti, mare lucru nu poti sa faci pe joc, poate ar fi mai bine sa cauti alte oferte pe net, e plin de jocuri online ce ofera multe pentru mult mai putin.

| emico82 explică:

Vin cu noi informatii despre jocul Darkorbit : lacomia exagerata a producatorilor jocului de a stoarce cati mai multi bani de la acei jucatori ce se lasa prinsi de joc a determinat aparitia pe piata a unor programe de genul k-bot, i-bot, etc, care sa ajute jucatorul sa isi faca singur rost de creditele necesare pentru a avea in final o nava si munitie mai buna. In marea majoritate a jocurilor online mai cunoscute intalnesti ceva programele ajutatoare care sa te ajute sa iti calculezi un atac de ex. sau altele asemanatoare, dar aici fenomenul a intrecut orice astepare si a devenit o afacere in sine f. bine pusa la punct, cu situri de prezentare pe internet, licente cumparate, etc. Un astfel de program, cu lincenta nelimiata, costa undeva intre15-20 euro, iar costul sau f. mic comparativ cu sumele necesare pe joc au determinat tot mai multi jucatori sa apeleze la ele. Actualmente se estimeaza ca cifra celor ce folosesc un program de tip bot e undeva intre 80-85 % din jucatorii Darkorbit, dar sunt voci care spun ca ar fi si mai multi. Si cum aceste programele gen k-bot ofera foarte multe posibilitati posesorului lor de la a culege singure credite si resurse pana la a oferi asistenta in luptele purtate (incearca sa dai de exemplu o cautare pe net pentru programul k-bot si o sa ramai surprins de cate facilitati ofera), o sa constati, dupa ce ai sa joci un timp ca un jucator de buna credinta bagand bani in joc, ca hartile jocului sunt pline de asa numitii boti, ca aproape nu reusesti sa culegi si tu niste credite sau munitie pe harta ca sunt o multime ce o fac automat si mult mai eficient; o sa ramai surprins cat de usor te detecteaza alti jucatori si te distrug, cu eficienta unei masinarii.; Teoretic producatorul jocului isi da silinta spre a detecta acesti boti si ai bana..practic ei abunda pe hartile jocului.; personal am ajuns sa cred ca singurii pe care reusesc sa ii detecteze sunt doar cei ce folosesc programe bot fara licenta, gasite gratis prin vreun colt de net.;
Si nu vad nici o rezolvare a acestei probleme: atata timp cat pentru a juca multumitor Darkorbit e nevoie de niste sume exagerat de mari, de nivelul miilor de euro, vor exista intodeauna o multime de clienti dispusi sa isi asume riscul de a i se bana contul daca e prins pentru o investitie mult mai mica, de maxim 20 euro. Si atata timp cat vor exista o multime de clienti dispusi sa achizitioneze programe de gen k-bot afacerea in sine va fi f. atractiva pentru ca sa existe persoane care sa sa isi dea toata silinta sa creeze respectivele programele si sa le mentina permanent actualizate astfel incat orice noi masuri ar aduce producatorii jocului ei sa le depaseasca in timpul cel mai scurt. Rapiditatea cu care programul k-bot de exemplu se adapteaza la orice modificare a jocului au determinat pe unii sa afirme ca in realitate acest program este creat de persoane ce au legaturi stranse cu cei din interiorul structurii de administrare a jocului. Care o fi adevarul, vom vedea in timp, deocamdata botii sunt o realitate pe Darkorbit iar numarul lor nu s-a micsorat in timp in ciuda tuturor masurilor anuntate de producatorii jocului, din contra...

Răspuns utilizator avertizat