| Liviu4you a întrebat:

Ce sistem de operare este mai bun din punctul vostru de vedere? De ce?

5 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Ala care se intelege cel mai bine cu hardul pe care il ai la dispozitie si e si SIGUR. Pentru fosile de prin 2002-2003, de exemplu, un Linux mai de bun simt dpv vizual e cu mult peste XP, mai ales daca nu te joci mare lucru - Mint, de exemplu, chiar si xUbuntu sau lUbuntu. Pentru calculatoare noi, Windows 7 (daca ai SSD, Windowsp XP nu ofera suport pentru TRIM si alte functii avansate, nu mai zic de placile video DX10/11, care pe XP merg doar ca DX 9.0c).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Windows 7 este cel mai bun la ora actuala.Suporta directx 11, suporta plug and play pentru multe device-uri fara a fi nevoie de driveri optionali, raspunde mai bine la unele aplicatii, navigare, net, office...e ok, numai ca eu tot xp sp3 folosesc, probabil is mai old school.

| AlinnJe a răspuns:

Windows 7 e bun pentru gaming dar si pentru afacaeri sau ceva de genul. daca vrei numai pentru gaming iti recomand WINDOWS XP

| icEmaN10 a răspuns:

Pentru ce anume?
PC- windows XP, 7
Telefoane: ioS

| AdiFCSB a răspuns:

Windows 7 Ultimate.
De ce? L-am testat si pe 32bit si 64 bit si merge perfect.Se comporta bine in jocuri, cand umblu prin el.E si nevoie de un pc ca sa fie compatibil cu cerintele windows-ului.Ce-i drept imi da si mie niste errori da e din cauza ca e piratat si nu original.
Mai este si windows xp care e si el bun pentru jocuri.Doar ca, daca vrei sa joci jocuri noi merg mai bine pe windows 7.
Daca vrei pentru munca este windows 8, vista...etc! Salut.