| AstroNoot a întrebat:

Cei care joaca Overwatch...ce parere aveti despre mapa Oasis? A incercat cineva trickshoturi sau smecherii pe trambulinele alea? Care erou e cel mai avantajat?

Răspuns Câştigător
| William1000 a răspuns:

Pai, am reusit sa joc de cateva ori, dar am pierdut de cele mai multe ori. Dar este totusi o harta buna si ca design si este buna pentru ambuscade. Nu-mi aduc aminte de trambuline, dar o sa mai caut sa vad. Sincer, ultima data cand am jucat mapa, am folosit-o pe Parah si am castigat meciul. Ea este foarte buna pentru supravegere si atac aerian. Sper ca te-am ajutat. Ar trebuii sa spun ca sunt doua harti Oasis fiindca este o mapa pentru runde. Una dintre mape este pentru ambuscade, dar cu alta ar trebui sa folosesti un sniper cum este Ana sau Widowmaker (scuze daca am scris gresit) sau chiar mai bine, pe Bastion

9 răspunsuri:
| AstroNoot explică:

Vrei sa ne jucam impreuna? Battletag-ul meu e AstroNoot#2179

| William1000 a răspuns (pentru AstroNoot):

Sigur. O sa te caut. Battletag-ul meu ar trebui sa iti scrie Knight.

| William1000 a răspuns (pentru AstroNoot):

Ai primit invitatia?

| AstroNoot explică (pentru William1000):

Dap!

| William1000 a răspuns (pentru AstroNoot):

Hei! Voiam sa te intreb daca ai citit revista de benzi desenate cu tema de craciun cu Overwatch. Daca da atunci sti de faza cu Tracer, nu? Blizzard (firma care a facut Overwatch) a confirmatceva?

| William1000 a răspuns (pentru AstroNoot):

Salut! De ceva timp nu te mai am la lista de prieteni. In ziua in care am vorbit in Overwatch, mi-a spus ca ai fos scos din lista. M-ai scos tu sau o fi fost un glitch?

| William1000 a răspuns (pentru AstroNoot):

Salut! Cred ca ai jucat Oasis, dar am gasit si eu trambulina. Dupa parerea mea, nu cred ca este ceva foarte util. Eventual, poti sa creezi ambuscade cu ce erou de ofensiva vrei, sau sa lansezi ultimata eroului de acolo. Faza este ca, lumea se v-a astepta sa faci asta daca sunt jucatori seriosi. Pe de alta parte ai putea sa o ei pe Symmetra si sa pui turete pe tubul trambulinei sau la iesire din trambulina. Faza este ca, este atat de veche tehnica incat, daca jucatorii au vazut ca este Symmetra in joc, o sa se prinda de ce o sa faca. Sunt destule zone pe mapa: poti sa iei prin surprindere sarind de pe poduri sau terase sau poti sari de la subsol (mai mult cu Genji, Hanzo, D.va, Mei, Lucio, mai rar cu Mercy daca ai pe cineva la vedere cu care sa faci Guardian Angel). Sunt cam multe coridoare inguste care, daca te afli cu un jucator advers, o sa mori, dar poti sa scapi cu personaje mai rapide (Tracer, Soldier:76, Genji, Pharah cu Concussive Blast Mercy doar cu Guardian Angel) ori poti sa omori maiusor (Hanzo cu Scatter Arrow ar fi o propunere mai ideala). Sunt zone in care ai spatii de atac mai mari, ceea ce este foarte bun pentru ofensiva si pentru sniperi sau Bastion, dar exista destul de multe obstacole in marea majoritate a hartilor Oasis. Sunt zone la altitudine pentru sniperi destul de bune, dar nu sunt toate special facute. Poti fi vazut destul de usor daca nu sti sa te ascunzi. Este foarte bine ca sunt spatii fara acoperis fiindca ai arii mai mari de zbor pentru Pharah si D.va. Deci, consider ca mapa Oasis este buna pentru atacuri surpriza sau in aer. Scuze ca iti raspund din nou, dar ce ti-am scris eu la inceput, este un pic mai mediocru si am vrut sa fac o varianta reactualizata a review-ului.

| William1000 a răspuns (pentru AstroNoot):

Hei sa stii ca mi-am recuperat contul si putem juca. Numele meu este KNIGHT#22523

| William1000 a răspuns (pentru AstroNoot):

Sa stii ca mi-am recuperat contul si putem juca. Numele meu este KNIGHT#22523