| anonim_4396 a întrebat:

Cum aflu placa mea video? Mentionez ca am windows 7

Răspuns Câştigător
| Energyboy a răspuns:

Gasesti in zona unde schimbi rezolutia la ecran.Acolo iti zice sa setezi normal sau placa ta video si scrie tot numele ei.Si daca stii numele si vrei sa afli datele sale vei fi nevoit sa accesezi pagina lor si sa cauti modelul pe care il detii. Baftawinking

3 răspunsuri:
| Rosiilabucata a răspuns:

Start > run > dxdiag

| anonim_4396 explică (pentru Rosiilabucata):

Am dat dar cum ar trebui sa zica imi scrie doar procesorul, numele pc, versiunea directx, gb, dar nu imi arata placa cum ar trebui sa scrie

| LucaT a răspuns:

Http://vsh.ro/tutorial/202/ce-componente-are-pcul-meu/
aici scrie cum sa vezi toate piesele tale din PC(indiferent de ce windows ai). Funda?