| danciu17o10 a întrebat:

Cum aflu ce placa video sau de sunet am daca nu am drivere?! S. O windows XP! Funda

Răspuns Câştigător
| traveler a răspuns:

Uite poti recurge la o smecherie, adica descarci un progr ce costa bani, http://www.driverupdate.net/ al instalezi,ai dai sa scaneze, apoi el iti va arata tipul placi, modelul etc si tu le notezi ca daca vrei sa le descarci te baga sa platesti aplicatia etc.Deci te ajuta sa indentifici modelul, firma etc adica ce doresti de fapt tu, si apoi dezinstalezi softul respectiv.Succes!

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Intri prin Start/Run, scrii dxdiag, dai OK si te uiti la Display si Sound (in partea stanga-Device). Numai bine!

| VladimirPutin a răspuns:

Start, run si scrii dxdiag

| Dezinteres a răspuns:

Cel mai simplu : pui frumos manuta, te uiti la ea, notezi codul de pe ea si il cauti pe google.Simplu?

| Daniel_Alex_1996 a răspuns (pentru Dezinteres):

Si daca are placa video incorporata pe ce mai pune mana?

| PureEvill a răspuns:

Ia everest il instalezi si o sa vezi marca fiecarui component happy

| danciu17o10 explică:

Stiu metoda, dar nu este instalata si nu apare! va multumesc

| Badea_Victor_Constantin_1980 a răspuns:

Trebuie sa instalezi programul "everest home"(nu profesional ca e cu plata) si v-ei afla imediat ce te intereseaza.