| guleabogdan a întrebat:

Cum pot sa pornesc un hard care imi scrie : DISK BOOT FAILURE, INSERT RYRTEM DISK AND PRESS ENTER?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

E ceva problema cu bootarea. Ori partitia de boot este defecta si atunci se poate incerca un program low level format. Daca nu merge nici cu asta inseamna ca se poate arunca. Mai poate fi, insa, si cablul de legatura defect sau BIOS-ul a luat-o razna. Poti sa scoti bateria de pe placa de baza si sa pui una noua si apoi cablul de legatura si cel de alimentare de la HDD. Verifica-le pe rand.