| dianathth a întrebat:

Mi-a aparut in system32 un document pe care antivirusul mi-l detecteaza cand aprind calculator ca fiind un posibil virus. Nu pot nici sa-l scanez nici sa-l sterg fara sa-mi dea eroare, si de cand s-a intamplat asta calculatorul merge groaznic sad. Pot sa fac altceva in afara de a-mi reinstala windowsul?

3 răspunsuri:
| costymaximus a răspuns:

Nu, reinstaleaza windows si fa backup sa nu mai ai probleme cu reinstalarea.Rolul lui este sa-ti porneasca calculatorul de din punctul acela de backup, si astfel scapi de reinstalare.

| citron a răspuns:

Neah, trebuie` reinstalat, si fa-o repede...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu neaparat "citron"! Daca ea este sigura ca este virus instaleaza programul unlocker de aici http://www.softpedia.com/get/System/System-Miscellaneous/Unlocker.shtml si dai click dreapta pe folder si iti apare o iconita cu o bagheta galbena! Dai acolo si o sa-ti apara ceva! Selecteaza Sterge sau cam asa ceva si daca merge vede programul ca nu merge sters o sati mai apara ceva dai deblocheaza sau opreste... nu mai stiu ca nu mai am programul si gata dar daca o sa se miste tot la fel reinstaleaza windows-ul caci poate ai sters ceva ce nu era virus si apropo... ce cautai prin system32?