| oannaroman a întrebat:

Cum se face o conexiune de internet pentru Romtelecom de la 0? dupa ce mi-am instalat windowsul? va rog ajutati-masad

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

ROMTELECOM -> Cum creezi o conexiune PPPoE în Windows 7?

Pentru a crea o conexiune PPPoE în Windows 7, urmeaza paşii de mai jos:

1. Apasă pe butonul Start, apoi pe Control Panel
2. Accesează Network and Internet
3. Accesează Network and Sharing Center
4. Selectează opţiunea Set up a connection or network.
5. Selectează Connect to the Internet după care apasă pe Next
6. Selectează Set up a new connection anyway
7. Selectează Broadband ( PPPoE ) ca fiind tipul de conexiune pe care doreşti să o creezi
8. Introdu numele de utilizator şi parola de acces la Internet.
9. Bifează Remember this password
10. Introdu la Connection name Romtelecom
11. Apasă butonul Connect pentru a te conecta la Internet
12. Apasă pe butonul Close pentru a finaliza conexiunea.

Pentru windows XP vezi aici: http://suport.romtelecom.ro/......ows-xp-%3F

Bafta!