| thunder11 a întrebat:

Daca am un procesor Ryzen 5 2600 si o placa video Rx 580 ce sa schimb procesorul sau placa? si daca ar fi sa le schimb ce placa sau procesor sa imi iau (rog seriozitate si raspunsuri de la cine se pricepe)

3 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Schimba prima data procesorul cu un ryzen 5 sau 7 din seria 7000 apoi cand vei mai avea bani schimbi si placa video cu un rx din seria 6000 sau 7000 apoi adaugi niste rami, sa ai minim16 gb iar mai apoi un ssd si vei avea un pc destul de bun! SAU nu schimbi nimic si-ti cumperi un pc nou, mai performant si gata!

| thunder11 explică (pentru lpavel):

Am ssd si 16 gb de ram

| lpavel a răspuns (pentru thunder11):

Asta e foarte bine, astea nu mai trebuie sa le cumperi, iti mai ramane restul...