| Octy_Octy_1995 a întrebat:

DAU FUNDA!
Salut, aici e vorba de csgo. Vineri am avut rank GoldNova3, am fost plecat timp de 2 zile si m-am intors luni. Cand am intrat astazi sa joc, nu-mi arata rank-ul. Am jucat un singur meci competitiv, l-am castigat, si am primit rank SilverElite. Eu acum vreau sa stiu si nu inteleg cum dumnezeu, mi-a scazut cam 3-4 rank-uri in jos, daca meciul l-am castigat si e si singurul meci care l-am jucat de dupa acea pauza de 2 zile. Vreau sa-mi explicati si mie sa ma lamuriti, o fi de la ultimul update de-al lor. prostesc de asemenea, nu stiu.

4 răspunsuri:
| Helper69 a răspuns:

Salut,

De recent ai jucat cu un cheater sau mai multi cheateri in aceeasi echipa (premade).
Atunci cand un codat ia ban (VAC sau Overwatch) pur si simplu se reseteaza meciurile din lobby-urile cu cheaterul. Si dupa ce ia ban dispare rank-urile la playeri care au jucat cu el multe meciuri si apoi cand castigi un meci te da iar de unde ai "ramas".

O zi buna,
-Helper69.

| Octy_Octy_1995 explică (pentru Helper69):

Pai, inainte sa plec aveam gn3... mie de ce mi-a dat -3 rank de la un singur meci si am ajuns la silver elite. :\ Nu trebuia sa imi lase rank-ul cum a ramas inainte sa plec? Am si castigat meciul de azi, singurul meci care am apucat sa-l joc de cand am venit. Daca era vorba sa scada, era normal sa scada -1. la fiecare meci pierdut. dar nici nu se pune problema. In legatura cu cheateri... nu a avut nimeni din loby, am fost 3, probabil unul din ceilalti 2 dar oricum e aiurea de cand s-a facut ultimul update.

| Octy_Octy_1995 explică (pentru Octy_Octy_1995):

SURPRIZĂ SURPRIZĂ! Am mai observat ceva, am avut 55 de meciuri competitive castigate, iar acum vad ca am ramas cu doar 31... asta ce mai e? Imi ia si din competitive? laughing)) it's so funny!

| Helper69 a răspuns (pentru Octy_Octy_1995):

Salut,

Da, ti se anuleaza meciurile. happy Imi pare rau dar... ai jucat ceva meciuri cu prietenul ala codat.

O zi buna,
-Helper69.