| TerBlinK a întrebat:

De ce mi se aude microfonul de la casti foarte incet? Am incercat inca 3 perechi de casti si tot la fel,se aude extrem de incet,am incercat sa bag la mufele din fata unitatii iar in spatele unitatii nu merg deloc castile, nu se aude nimic.Va rog ajutati-ma. Oare este o problema de la mufa?

1 răspuns:
| 3dy a răspuns:

Prima data încearcă sa îl dai mai tare din pc : știi unde e iconița de sound > click dreapta pe ea >recording devices > vezi Microphone click dreapta pe el properties > Levels si vezi acolo Microphone tragi și dai mai tare. Dacă bâzie dai acolo pe Microphone boost și tragi de pana nu mai bâzie.Și dacă tot se aude încet e de vina mufa.