| 122324354453465 a întrebat:

De ce mi se stinge calculatorul din senin? e posibil sa am sursa prea mica pentru piesele de pe el?

Răspuns Câştigător
| LaYeR a răspuns:

Ai curatat si sursa? Ma refer inauntru, desfa cutia aia si scoate tot praful de acolo, nu cu aspiratorul

2 răspunsuri:
| LaYeR a răspuns:

E posibil sa ai prea mult praf in el, PC-ul are un termometru care daca sare de temperatura lui maxima se intrerupe alimentarea pentru a salva componentele. Curata-l!

| 122324354453465 explică (pentru LaYeR):

M-am gandit la asta si l-am curatat dar degeaba. am verificat temperaturile cu speedfan.
cpu:35°C
hdd:37°C
Remonte 2 :66°C (habar n-am ce inseamna remonte 2 asta)