| DoRaTo96 a întrebat:

DC mise stinge calculatorul? La toate jocurile la care ma joc mi se stinge nu e d la sursa am verificato si nu e
ziceti-mi va rog sad

6 răspunsuri:
| Kattan a răspuns:

@shtephan Daca placa video are avea prea "mica" memoria, nu s-ar fi resetat. Ar fi dat eroare, s-ar fi miscat greu, ar fi iesit din joc.
@Stef Ce inseamna ti-e mica placa?
@adriangabor92 Băietu zice ca a verificat sursa...

Acum, DoRaTo96, nu stiu ce intelegi tu prin faptul ca ai verificat sursa, dar hai sa zicem ca ai facut cum trebuie, si nu este sursa de vina. Ar fi mai multe posibilitati. Ce poti face mai intai este sa dai click dreapta pe My Computer, sa mergi la Properties, apoi pe tab-ul Advanced, si mergi la Startup and Recovery, click Settings. Acolo debifezi "Automatically Restart" de la "System failure". Dupa incearca sa intri in joc; daca in loc sa se restarteze sistemul iti apare un ecran albastru (numit BSOD - blue screen of death), zi-ne ce-ti apare la sfarsitul acelui mesaj (la STOP). Daca acel mesaj nu apare, este posibil ca problema sa fie cauzata fie de supraincalzirii sistemului (sau a placii video), fie de faptul ca sursa nu-ti poate sustine sistemul (consumul de curent este mult mai mare in aplicatii 3D decat cand stai si asculti muzica sau stai pur si simplu in desktop).

| adriangabor92 a răspuns:

Este de sursa de la unitate

| shtephan a răspuns:

Problema e de la placa video. Poate nu-ti suporta din cauza ca placa video are memorie mica.winking. Incearca sa mergi la un service daca tu crezi ca nu e de la asta. Bafta.

| DoRaTo96 explică:

Hey am facut ce miai zis si dupa ce am intrat in joc (fifa 11) la cam 5 minute mi s-a stins si nu mi-a aratat niciun ecran sau mesaj.

| GabytZzZ a răspuns:

Inainte de asta... vreau sa stiu, inainte de a ti se stinge iti apare un ecran albastru si la 2 sec dispare?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti-e mica placa, daca vrei poti sa iti cumperi o placa mai mare sau de la un virus enervant.