| alexandru556 a întrebat:

De ce nu imi merg jocurile MineCraft, CounterStrike 1.6, Metin si mai multe pe Windows8?

Răspuns Câştigător
| Zangetsu a răspuns:

Trebuie sa instalezi driverul pentru placa video.

| alexandru556 explică (pentru Zangetsu):

Da,dar cum ar trebui sa-l instalez?

| Zangetsu a răspuns (pentru alexandru556):

Intai afla ce placa video ai, de exemplu nVIDIA geforce gtx 650, cauti pe google nVIDIA drivers si la pagina cu drivere ar trebui sa fie o chestie in care sa alegi ce placa video ai si windows, dupa aia iti va arata driverele disponibile pentru placa ta.
daca ai placa video ati/amd cauti pe google radeon drivers.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Instaleaza driverul pentru placa video

| DanielVălean a răspuns:

Si eu am tot Windows 8 si nu imi merg exact aceste jocuri.

| Arabull a răspuns:

Nu sunt inca compatibile jocurile pentru Windows 8, ti-as sugera sa iti bagi Windows 7 pana se rezolva.