| TheAngel1997 a întrebat:

De ce procesorul de la laptopul meu se incinge asa de tare incat se stinge si daca il aprind din nou se stinge iar, se stinge si de la cel mai mic joc, am pus ceva intre laptop si masa dar tot se stinge. funda

Răspuns Câştigător
| Meheツ a răspuns:

S-ar putea sa ai praf, (a intrat prin gura de la sursa), s-ar putea ca lichidul de racire (avand in vedere ca e laptop sa se fi consumat in urma suprasolicitarii sau a conditiilor de pastrare proaste, se poate sa se fi ars un cooler asa cum spune colegul meu de la procesor, Daca se stinge inseamna ca e grava problema. recomandarile mele ar fi sa il vada un specialist cat mai repede. Daca inca ai Garantie pe el du-l la Garantie, daca nu, du-l la un service autorizat manufacter-ului laptopului NU la depozitul de calculatoare sau "tipu de la UPC", dintr-un motiv foarte simplu, ei desfac, repara dar te trezesti ca ai 1 ram lipsa, ai alta placa video, ai componenete mai proaste, deoarece au fost sustrase de cel ce ti-a "reparat" laptopul. Am patit si eu asa, la mine era problema ventilatorul principal al GPU.

3 răspunsuri:
| Corleone123 a răspuns:

La mine a fost la fel ....curata laptopul in interior mai ales coolerul. Il poti curata cu usurinta acasa cu putina rabdare. Succes!

| ANdrei19899 a răspuns:

Poate ca l-ai folosit prea mult sau nu mai ai suficienta memorie.

| rappfire2010 a răspuns:

Pai sunt mai multe variante 1:nu ai cooler pe procesor 2 placa video s-a stricat 3 nu ai cooler de racire a placii de baza si mai multe