| W3ZzoRe a întrebat:

Dece Mise Restarteaza Calculatorul Cand Descarc Ceva? Dau Funda + vot

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-ar fi greu sa-ti explic la modul cum te-ai exprimat, stiind ca nu prea o sa intelegi nimic.
Ce fel de conexiune ai la internet?
Au mai fost cazuri in care un modem wireless pe usb fara semnal, se incalzea avand un consum mai mare.Problema ar fi din sursa, dar incearca sa te muti pe alt port/slot si vezi daca ai aceeasi problema.
De obicei eu folosesc porturile interne din placa de baza, din cauza ca sunt mai stabile curentul trecand prin mai multi regulatori de tensiune.
Verifica si conexiunile mufelor de la sursa catre HDD, sa nu fie slabite.

| W3ZzoRe explică (pentru anonim_4396):

Am Modemul de 2 ani si no facut niciodata asta si nu cred ca acum laughing e momentu

| anonim_4396 a răspuns (pentru W3ZzoRe):

Si pe ce port il tii? usb, LAN? e wireless cu adaptor wi-fi pe usb sau pci?

7 răspunsuri:
| Nikolas1 a răspuns:

Pentru ca instalarea sa fie corecta si pentru a-si da refresh la toate programele.Asa e normal, si la uninstal face la fel

| ReusxD a răspuns:

Conexiunea la internet este devina.
Poate ca ai modem wireless pe usb fara semnal, si se incalzeste mereu avand un consum mai mare.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ReusxD):

Cand o sa castigi tricoul poate-mi arunci si mie o maneca!
Mai da-i un raspuns si spune-i poate nu are spatiu suficient pe hdd, uitasem! ma ierti, te fac sa fii incomplet si nu-mi place.

| boyblasters a răspuns:

*De ce
*mi se

Daca descarci anumite lucruri de marime mai mare necesita restartare, asa mi s-a intamplat si mie o data sau de doua ori, dar daca o sa iti faca asa mereu incearca sa il reformatezi.
Daca tot nu merge ai nevoie de alt calculator.
Funda te rog [-O

| W3ZzoRe explică:

Usb