| theMUFASA a întrebat:

Mi-am luat niste casti, HyperX Cloud Alpha, sunt foarte bune, nu am ce sa spun, doar ca, in momentul cand sunt pe Discord cu prietenii, se aude ce ascult pe spotify, sau Youtube, sau chiar cand ma joc. Am noice cancelingul activat din discord, nu stiu ce sa-i mai fac. Iar daca instalez software-ul castilor, nu le gaseste, probabil pentru ca sunt conectat la jack.

5 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

1) Incearca sa dezactivezi setarea care e putin mai jos de Echo Cancellation, si anume:

"use an experimental method to capture audio from applications"

2) in afara Discord, merge bine (Telegram, WhatsApp, FB Messenger, Signal, Viber, etc) in combinatie cu Spotify sau YouTube?

| theMUFASA explică (pentru NLS):

Raspuns la intrebarea 2, nu, capteaza orice sunet din windows, ce e in afara nu am treaba, daca vorbeste o persoana langa mine si e la maxim 1m, nu se aude, ceea ce e foarte bine, dar daca ascult sau ma uit la video, se aude

| SuNaM a răspuns (pentru theMUFASA):

Ți-am zis, da sensibilitatea la microfon mai mica. Ele au difuzoare uriașe mari. Sunetele sunt captate ușor de microfon care e sensibil.

| theMUFASA explică (pentru SuNaM):

Nu am mai avut timp sa raspund pentru ca am fost plecat. Nu ma pricep in domeniu, daca ai putea sa-mi spui cum sa fac asta, ti as fi recunioscator happy

| SuNaM a răspuns:

Deasemenea, poți să umbli la microfoane imput in setări.