| ALBERTO12 a întrebat:

Deci am o problema mare va rog ajutor: nu pot sa deschide chromul imi apare chrome has stopped working eu acum folosesc mozilla si la fiecare pagina mi se umple pagina de reclame si imi merge ff greu. ce sa fac antivirusul nu gaseste vre un virus... Multumesc anticipat

1 răspuns:
| Nelu62 a răspuns:

Firefox:
instaleaza din magazinul de suplimente firefox "Adbloc Plus".
Chrome:
1. daca poti intra in optiuni (butonul ala cu dungi din dreapta sus) la extensi si dai la toate pe cosul de gunoi si le stregi
2. se pare că, Chrome este cumva conectat la Internet Explorer :
- du-te la Internet Explorer> Tools> Internet Options> ConnectionsTab pe acest ecran faceți clic pe la "LAN Settings" din partea de jos de la new window check "Detectare automată a setărilor" și debifați "Utilizați un proxy server de bla bla bla ". Asta este. Acum Chrome funcționează din nou!