| Ivanoviciii a întrebat:

Deci când aprind calculatorul îmi dă direct blackscreen fără să se vadă nimic, pâna acum îmi mai facea așa dar in jumatate de oră se aprindea singur. Ce să îi fac să nu-mi mai facă așa? Mă gandeam sa reinstales windowsu. !

Răspuns Câştigător
| Babacu_Viorel_1962 a răspuns:

Din mai multe comentarii pe diferite forumuri se pare ca;
1Cablul de conectare, incearca sa-l schimbi.
2.Placa video, dusa.
3Posibil sa fii adaugat in timp o placuta ram si acum da sistemul peste cap.sau;
Deschide șasiul. Porniți calculatorul și verificați dacă ventilatorul procesorului și sursa de alimentare și ventilatorul funcționează. Dacă nu, asigurați-vă că, conexiunile sunt strânse și înlocuiți sursa de alimentare.
b. Opri calculatorul și lăsați-l să se răcească. Deconectați toate cablurile de la sursele de alimentare.
c. să examineze cu atenție placa de baza și a vedea că nu este în contact cu carcasa computerului.
d. Îndepărtat și reinstaleaza instala DRAM-ul
e. Se scoate CPU și reinstalați-l.
f. Reseteaza BIOS-ul la configurația implicită, urmând instrucțiunile manual placii de baza.
g. Asigurați-vă că ați înlocuit fiecare element pe care le-a îndepărtat de pe carcasă, închideți-l și încercați să-l pornesti
h. Dacă nici dupa cele explicate mai sus nu porneste du-l la un specialist.Bafta.