| andreidaviddobre a întrebat:

Am o intrebare! Laptopul meu l-am închis într-un joc și când am vrut să il aprind de aprindea și tot se incarca și nu apărea desktopul, aveam Windows 7 și l-am schimbat in Windows 8 și tot la fel făcea! crying(

2 răspunsuri:
| Alex1234567123 a răspuns:

Pai daca l-ai inchis brusc din buton, e normal, cred. Continua sa astepti, si nu prea ai facut bine ca ai upgradat la win8 oarecum. Sunt avanataje si dezavantaje, ex Cel mentionat de tine.PC-urile care au win8+, au hard disk-ul folosit la maxim, din cauza multor programe adaugate de Microsoft, ce ingreuneaza PC-ul, iar cand tu vrei sa deschizi un joc sau browser-ul, se blocheaza. Exista totusi metode cum sa mai ajuti hard-ul, dezactivand cateva functii ale windowsului, doar cauta pe net.

| andreidaviddobre explică (pentru Alex1234567123):

Am așteptat o oră și jumătate! Și nu sa întâmplat nimic! Poate o fi de la hdd