| IonutValeriu a întrebat:

Nu imi mai merge calculatorul. Il pornesc, se aprinde, se stinge singur, iar se aprinde, iar se stinge si tot face asa pana nu il opresc eu de tot. Azi de dimineata a pornit cum trebuie, s-a aprins si mouseul si tastatura, dar la scurt timp s-a blocat, s-a deconectat si mouseul si tastatura, am fost nevoit sa il opresc fortat de la buton, apoi cand am vrut sa il repornesc, iar facea asa. Se aprindea 5 secunde, se oprea. Iar se aprindea, iar se oprea si tot asa. Idei?

2 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

1. Sursa
2. Incearca pentru siguranta o alta tastatura functionala. In 2010 am avut freeze, restaturi, opriri, reporniri, din cauza unei amarate de tastaturi.
Uneori scria si singura cateva caractere random, insa nu mereu.

| Mirel4412 a răspuns:

S-a dus sursa. Desfa carcasa de la pc si vezi daca ai praf pe ventilator sau componente, ia o pensula mare si un aspirator si elimina praful daca e.
Du-l la un service, daca pc-ul tau e vechi (10-15 ani) o sa fie ieftina sursa( 50-100 lei)