| aburama22 a întrebat:

Eu am un procesor AMD A8-6600k cu placa video integrata AMD Radeon HD8570d pc-ul l-am luat nou imi apare decat 75 mb la placa video...si cand intru pe lol si dau magiile imi arata cu putin negru.ce sa fac?

4 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Sa returnezi PETARDA aia de pc mirya si sa-ti cumperi unul pe componente cu placa video dedicata!

Cat ai dat pe PC?

| Cliar a răspuns (pentru CPAElites):

Pc-ul in sine nu este chiar atat de bad (am un prieten care a luat tot acest myria si noroc ca ma cunoaste si i-am facut setari cu share memory din bios ca sa ii aloc 2gb la placa video din ram ). Da stiu ca in banii aceia se putea ceva mult mai bun daca si-l facea pe componente, dar nah, acum ce sa faci daca lumea prefera sa dea 1100 lei pe un sistem care valoreaza mult mai putin de atat fiindca e super "greu" sa te uiti pe net la 2-3 tutoriale de asamblare pc -.-

| Cliar a răspuns:

Trebuie sa duci calculatorul la garantie in principiu,,,,,iar dupa ce ti-a venit inapoi seteaza din bios share memory,,,, iar daca ai 8gb ram aloci 2gb pentru placa video,,,, iar totul va rula mai smooth mai ales daca joci la o rezolutie mai scazuta respectiv 720p.

| Spark_Alexs_1999 a răspuns:

De curiozitate, prin ce modalitate iti dai tu seama ca-ti recunoaste numai 75 de mb?