| ErrorFound a întrebat:

Exista software-uri care pot imbunatati performanta placii video?
Am o placa video din 2003(nVidia GeForce 4 MX 4000) si speram ca o sa gasesc ceva care poate compensa lipsa Pixel Shader-ului sau a Vertex Shader-ului.

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| 0x11111051 a răspuns:

Ca sa poata compensa "atomii"? nu e nici o programa care sa poate face asta. Eu tot cautam pentru o placa dinn 2001, dar nu mergea nici una.

Concluzia: Scoalati fundul de pe scaun, aduna niste bani, si trage o fuga pina la magazin su cumparati alta placa video.

P.S.: Poti desigur sa maresti frecventa (MHz) placii, dar e ceva foarte periculos, fiindca placa se va incalzi, iar lipsa, unui sistem de racire normal, risti sa iti transformi placa in terci.

| 93Silviu93 a răspuns:

Overclocking...dar s-ar putea sa se intample lucruri rele daca nu stii ce faci