| danybv2011 a întrebat:

Funda!
Tocmai mi-am pus Windows 7 64 bits (este prima oara), si jocurile merg mai greu decat pe XP sau Vista, si toate drive-rele sunt instalate.
Ce as putea sa fac?

PS: Toate software-urile care le-am avut au fost pe 32 bits.

1 răspuns:
| Gizăz a răspuns:

1. Te-ai asigurat că PC-ul/laptop-ul pe care îl ai suportă 7 cum trebuie?

2. Te-ai asigurat că suportă OS de 64 de biţi dacă tu aveai înainte de 32?

3. Te-ai asigurat că ai drivere pentru 7 şi pentru 64 bit? Sau dacă-s pe site-ul producătorului?

Motivul pentru problemele tale e unul sau chiar mai multe dintre astea trei. Soluţia? Revino la XP sau cumpără-ţi ceva mai performant. Credeai că dacă bagi 7 e mare figură sau ce?