| KreizyFact a întrebat:

Am si eu o problema, incerc sa instalez un driver pentru monitorul meu, si imi da o eroare:"E:\monitor.htm paint cannot read this file this is not a valid bitmap file or its format is not currently supported ". Nu am nici o idee cum sa o rezolv, multumesc anticipat.

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu se instalează drivere din fișiere html (alea sunt pentru pagini de internet cu conținut static).
2. ai asociat în mod greșit fișierele HTML cu programul Paint. Clic dreapta pe fișier, open with... și din listă alegi internet explorer; în plus, bifezi să folosească mereu acel program pentru acest tip de fișier.
3. pentru a instala un driver, fie ai un folder care printre altele are un fișier setup.exe, fie un fișier INF.

| KreizyFact explică (pentru mihai69):

Nu pot sa dau open with pentru ca e un CD, iar cand dau setup.exe imi zice aceeasi chestie cu paint

| mihai69 a răspuns (pentru KreizyFact):

Și dacă e CD ce?!?
Repet - te duci la fișierul E:\monitor.htm și faci clic dreapta pe el! restul l-am scris deja mai sus.

| KreizyFact explică:

Mihai69 nu imi apare open with