| Danniiii a întrebat:

Poti sa iti faci card daca ai 17 ani? Vreau sa imi fac un card pentru plati online pe site-un ebay. Si voi ce pareri aveti despre acest site? Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| Id4any a răspuns:

Pentru a avea card de debit, poti sa ai si 12 ani. Sunt banci care si la varsta aia iti dau card. Dar in general de pe la 15-16 ani sau 18. Bancile au multe promotii de carduri pentru elevi, nu doar pentru studenti.
Pentru card de credit trebuie sa ai obligatoriu peste 18 ani.

https://www.tpu.ro/......am-14-ani/

| Danniiii explică (pentru Id4any):

Da dar eu vreau card pentru a putea plati online. Stiu ca Poti sa iti faci card chiar daca esti minor, de exemplu pentru a primi pe card bursa.