| Notty a întrebat:

Vreau să îmi fac card visa. E posibil sa faci plati online pentru Amazon, Ebay etc? Și de asemenea, poți primi bani pe el din străinătate? As vrea sa îl fac in usd.

3 răspunsuri:
| Stef98 a răspuns:

Buna.
Da poti, doar fal in valuta ca sa primesti bani din afara tarii.

| Notty explică (pentru Stef98):

Adica? Ce trebuie sa le zic la banca? Știu că există mai multe tipuri de card și nu știu care e cel potrivit pentru mine.

| Stef98 a răspuns (pentru Notty):

Pai. ca ai dori sa iti deschizi un card de debit. si un cont bancar atasat cu valuta straina (dolari, atentie fiecare valuta cu contul ei).

Daca ai 18 ani. Iti recomand Banca Transilvania.