| rizbytzu a întrebat:

Hei TPU, vreau sa ma ajutati in alegerea unui pc in bugetul 3000-3400 lei, vreau sa fie un Sistem pc gaming ( scuzati categoria )

3 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

La ce te astepti? Un i5 sau un i7? Preferi o carcasa anume? La banii aia te incadrezi si la i5 si la i7. Ceva placa video preferinta? Lasa niste raspunsuri si o sa primesti o configuratie. Daca vrei poti posta direct aici:
http://intimp.ro/forum/viewforum.php?f=10

| rizbytzu explică (pentru CM7YRE):

Sincer as prefera sa fie un pc ce il pot ridica direct din magazin (chiar daca e facut pe piese ) nu vreau sa ilprimesc prin curier. Despre specificatiile tehnice stiu prea putine, vreau sa fie ultimul model de i5 ( ceva cu w ) si o placa de video bunicica, un ram de 8 gb iar hardul de 750 sau 500 ( in functie de cati bani raman, carcasa nu ma intereseaza doar sa fie aerisita. ( sunt din Iasi, am in oras eMAG, flanco, altex, domo, cam tot ce vrei in afara de pc garege )

| CM7YRE a răspuns (pentru rizbytzu):

Http://intimp.ro/forum/viewtopic.php?f=10&t=19
Uite aici configuratia. Iti explic prin PM tot ce ai nevoie.