| FilipEmanuel a întrebat:

Salutare!
Se pare ca am din nou o problema crying
Am dat din greseala sa se stinga calculatorul (din calculator), si apoi am dat sa se restarteze de la butonul de jos...

Calculatorul s-a stins si nu s-a restartat, iar cand l-am pornit inapoi monitorul nu mai avea semnal... Am pus alta placa video si nu a mers nici aia.
Am scos bateria de la bios, am pus alta si tot nu a mers.

Ce pot face?

Ofer funda!

5 răspunsuri:
| LNK a răspuns:

Ok, ok... calmeaza-te.
Eu sting calculatorul de la intrerupator intr-o bucurie si nu mi-a facut vreodata figuri din cauza asta.
Si mie mi se intampla foarte des sa imi apara la monitor ca nu mai are semnal. Cablul ala se mai misca din loc si mai face "motoace". Inainte sa te panichezi, uita-te la cablu.
Totusi nu inteleg... tu i-ai dat restart de la butonul de la unitate, nu?
Mi se pare ciudat sa ai vreo problema din cauza asta...

| FilipEmanuel explică (pentru LNK):

Da de la unitate.
m-am uitat de sute de ori la cablu si nu are nimic...
Am mutat si ramii intre ei si tot nu mergecrying

| FilipEmanuel explică:

Am rezolvat!
Erau ramii de vina. Trebuia sa ii mut intre ei.

Mersi oricum!

| Melaniaaa a răspuns:

Buna, si eu am patit la fel monitorul nu avea semnal "NO SIGNAL" am chemat pe cineva sa il repare si am schimbat monitorul. Ser ca te-am ajutat!

| FilipEmanuel explică (pentru Melaniaaa):

Monitorul merge si nu are nicio problema...
din moment ce am schimbat si placa video nu e problema nici de la aia.
Si ar fi fost chiar naspa sa schimb un monitor de 25 de inchi sau cat are (oricum e foarte mare)