| TheBoss_6997 a întrebat:

De cateva zile mi se tot stinge monitorul cand ma joc jocuri cu cerinte destul de mari si apoi mi se blocheaza.Nu mai mergea orice apasam (tastatura, mouse) decat butonul ON/OFF. Asa ca trebuia sa-i dau restart sau sa-l opresc.
V-ati mai confruntat cu o astfel de problema? Aveti vreo rezolvare?

Am urmatoarele componente:
Procesor: Intel(R) Core (TM) Duo CPU E4500 2,20 GHZ
RAM: 2, 00 GB
Placa video: Sapphire ATI Radeon HD4850, 1024MB, DDR3, 256bit, HDMI, PCI-E
HDD: 1TB
Sursa: ATX 450W P4
Placa de baza: MSI P4M900M/P4M900M2 (MS-7255 V2)

Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| fabi123 a răspuns:

Nu ti se stinge monitorul, se blocheaza calculatorul, e normal sa se intample asta daca jocul este prea puternic, din cate vad ai un PC bunicel, ti-as recomanda mai multi RAMI 2 gb este putin pentru jocuri, avand in vedere ca si windowsul consuma o parte din rami. DAca inainte tia-u mers jocurile inseamna ca e o problema de software, ar trebui sa schimbi windowsul, un windows nou si fres consuma mai putini rami, ceea ce e problema PC-ului.

4 răspunsuri:
| ZEU93 a răspuns:

E posibil si sa se supraincalzeasca

| AlexDFY a răspuns:

Mie mi se intampla aproximativ la fel, dar mie imi apar purici pe ecran si se face albastru, sau se restarteaza.Imi tot da erori de genul: driver has stopped working.Deci la mine problema este de la driver.Prieteni imi spun sa restartez windowsul, dar o sa fac asta daca vad ca tot nu merge.

| StalkerSoul a răspuns:

Cred ca problema ta e de la cooler, curata`l

| fdfddfdsdsghmmjnjjjhsdsfd a răspuns:

Asta s-a intamplat si la mine e din cauza caldurii si cred ca stricat placa video si ar trebui inlocuita dar ar putea fi mai multe la un service iti face diagnosticare completa si se va afla problema.