| spiker2222 a întrebat:

Hello! Sper ca ma puteti ajuta ce sa fac.Am avut windows 7 si mi-a mers de minune. Apoi l-am reinstalat si imi scrie "your system does not supported 3d graphics.Please check in your hardware and configuration and try again". Pana acum imi mergea orice fel de joc acum nu mai merge nici counter nici metin numai miniclip sau jocuri mici.nu inteleg am aceeasi placa video si tot dar nu merge. Bine aveam DirectX9 acum am 11 dar nu cred ca conteaza.Va rog ajutati-ma urgent.

Răspuns Câştigător
| DDCC a răspuns:

Ți-am zis în mesaj ce să faci.
Nu mai rula nimic.
Reinstalează Windows-ul.
64 bit.

8 răspunsuri:
| DDCC a răspuns:

Salut!
Tu ai două plăci video? Adică una dedicată (separată de placa de bază alias motherboard) și una integrată? Nu ai instalat toate driverele?
Click pe Start, scrie DXDIAG şi dăi enter. Dacă ai Windows-ul pus pe 64 de biţi atunci click pe Run 64 bit Dxdiag.
CLick apoi pe Start iarăşi, scrie DEVICE MANAGER şi click pe el. Vezi dacă ai vreun semn de interogare pe acolo.
Pentru drivere poţi folosi http://goo.gl/jB02n (ca să le instalezi/actualizezi dacă nu mai ai CD/DVD-ul cu ele).
Din mesajul de eroare înțeleg că nu îți suportă placa video graficele 3D. Dacă nu ai schimbat-o atunci nu e instalată.
Și pe câți biți ai pus Windows-ul?

| spiker2222 explică (pentru DDCC):

O sa incerc, sa vedem daca merge.

| spiker2222 explică (pentru DDCC):

E pus pe 32 de biti

| spiker2222 explică (pentru DDCC):

Dar poate sa fie cumva de la directx?

| DDCC a răspuns (pentru spiker2222):

Fă ce am zis.
Informații despre direct x vezi la dxdiag.
Ai făcut ce am zis?
Eu cred că e de la drivere.

| spiker2222 explică (pentru DDCC):

La diectx scrie directx11 si scrie la direct x:
DirectDraw acceleration not availible
Direct3d not availible
Agp Texture acceleration texture not availible

| DDCC a răspuns (pentru spiker2222):

Ok.
La Display, Device îţi scrie ceva date despre placa video sau zice n/a
?
Ai intrat în Device Manager? Cum e situația acolo?
Folosește Driver genius -> http://goo.gl/jB02n ca să scanezi de drivere.
Instalează tot ce-ţi găseşte.
Update la direct x găseşti aici http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=35
Deci, prima dată vezi cu Driver genius.

| spiker2222 explică (pentru DDCC):

Daca dau clik pe driver genius imi apare ceva alb nu apare nimic scrie ceva de limba si nu e valabil

| DDCC a răspuns (pentru spiker2222):

Ți-am zis în mesaj ce să faci.
Nu mai rula nimic.
Reinstalează Windows-ul.
64 bit.