| DreamHouseit a întrebat:

Salut este buna placa video Nvidia Geforce 710m?
Dar Procesorul Intel Pentium B960?
Funda + Vot cine imi spune

4 răspunsuri:
| laptopnews a răspuns:

Depinde la ce vrei sa le folosesti! Ai un buget maxim in care vrei sa te incadrezi? Poate gasim o configuratie mai puternica! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Placa video este foarte buna poti rula jocuri cu ea foarte noi dar procesorul este un pic cam vechi iti recomand sa-ti iei Intel Pentinum Dual Core t 4000. Cu procesorul tau poti juca jocri din 2007-2009. Funda?

| javiga a răspuns:

Salut,placa video nu este chiar atat de buna pe cat zici degeaba are 1gb daca are memoria de 64 bit laughing, iti trebuie ceva mai nou cel putin 128 bit, pentru a juca jocuri mai noi, si procesorul nu este tocmai bun, daca vrei un laptop bun care sa nu se strice de la jocuri poti incerca unul cu :placa video:Nvidia gt 620M
-MEMORIE RAM:4096MB-4GB
-Processor:Intel core i3 3110m
Funda?

| Haljini_Andrei_1979 a răspuns:

Da e buna eu am nVIDIA geforce 710m pe laptop si se vede foarte bine. joc star trec online si nu pot sa imi dau seama cum s-ar putea vedea mai bine decat atat. si procesorul e destul de bun are frecventa 2, 2 sau 2, 4 Ghz. Ce laptop e Acer? am vz la eMAG la fel si e aproape ca al meu si la banii astia e extrem de bun, e rapid se vede clar chiar nu inteleg ce vor unii mai mult? Poate altii vor sa vorbeasca cu pc ca in star trec laughing daca faci o comparatie calitate - pret, laptop Acer e1-531g (era 15-16 mil la eMAG)ca asta are procesor pentium B960 si nVIDIA 710 este mai bun decat un Alienware care costa peste 80 mil.