| diannna38 a întrebat:

am o problema, de 2 zile mi-am instalat windows 7 si nu imi merge nici un joc este prima data cand folosesc windows 7, inainte am folosit windows 8 si vista dar nu mai am cd-urile, problema este ca pe windows 7 nu imi merge nici un joc si am un pc destul de bun nu am ce zice. Imi puteti spune cum sa rezolv problema fara sa schimb windows-ul sau sa il instalez iarasi.

Componentele PC=ului meu

Processor Intel Core de 3.00 GHz

Rami 2 GB

Placa Video Nividia GTX 720 de 2 gb

HDD 1 TGB

Windows 7 pe 64-biti

Deci cum as putea rezolva problema sa imi mearga jocurile?

7 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Instaleaza driver-ele!

| diannna38 explică (pentru lpavel):

Sunt instalate toate driverele dar tot asa face

| lpavel a răspuns (pentru diannna38):

DirectX 11 ai instalat?

| diannna38 explică (pentru lpavel):

Da tot este instalat

| lpavel a răspuns (pentru diannna38):

Ai jocuri cumparate din magazin sau descarcate de pe net?

| diannna38 explică (pentru lpavel):

Am cumparate de pe Steam si de pe net descarate

| lpavel a răspuns (pentru diannna38):

NU pc-ul e de vina ci contul de pe steam iar la cele descarcate cauta un alt crack, o fi sters antivirusul un fisier din el! Succes cu asta! happy