| anonim_4396 a întrebat:

Salut,tot nu ştiu ce windows sa imi pun sa ruleze jocurile mai bine,ceva care consumă resurse mai puţine,momentan am vista si vreau sa il schimb. Dintre windows xp sp3, windows 7 sau windows 8, pe care sa il bag? Componentele arată cam aşa: placa video 2 GB, rami 4 GB, procesor Intel pentium CPU 2GHz dual core. Fundahappy

4 răspunsuri:
| Emazio a răspuns:

Windows xp consuma cel mai putin dar Microsoft o sa abandoneze windows xp anul asta, deci cel mai bun e deocamdata windows 7

| horia2012 a răspuns:

Windows 7. Chiar daca consuma putin mai mult RAM, e mult mai fiabil decat XP, iar ca drivere nu instalezi decat Video si eventual NET daca nu il instaleaza el.

| Hevnoraak a răspuns:

Win xp cel mai bun din punct de vedere al consumului de resurse, win 7 e mai stabil decât xp, iar 8 e o pierdere de timp.

| IndiferentXD a răspuns:

Cel mai bun windows pentru jocuri este xp sp3.ul cu siguranta... pe 7 nu functioneaza unele jocuri, deci go xp sp3