| Anonymoos a întrebat:

am si eu o intrebare daca ma puteti ajuta de ceva timp m-am tot jucat diferite jocuri gen:sims 3, sims 2, the movies,roller coaster tycoon 3, worms 4 mayhem,counter strike,metin 2, lol,zoo tycoon 2, fifa... iar problema mea este ca m-am plictisit de toate aceste jocuri nu mai stiu ce sa ma joc poate aveti ceva propuneri, idei?batting eyelashes
Multumesc pentru ajutorbig grin

Răspuns Câştigător
| RocKzZ a răspuns:

Salut. Pai din cate vad iti cam plac simulatoarele. Uite aici unul care nu prea e cunoscut : Game Dev Tycoon. Ai o companie de jocuri si incepi in anii `80. Apar diferite console iar tu iti faci jocuri pentru ele. PlayStation, Xbox, PC si toate celelalte in ordinea lor. La inceputul aniilor nu e decat Nintendo si TEV. Mai apoi, tu creezi jocurile tale si alegi cum vrei sa fie : Actiune, etc. Le faci motorul grafic, sunet etc si le scoti pe piata. Ideea e sa faci jocurile cat mai bine sa scoti profit mare. La inceput esti doar tu in garajul tau dar mai apoi iti cumperi un loc unde ai chiar angajati. Sper sa iti placa, e foarte realist. Funda? happy

| Catrina_Gabi_1999 a răspuns (pentru RocKzZ):

Hei asta m-ar interesa si pe mine.

| RocKzZ a răspuns (pentru Catrina_Gabi_1999):

E foarte fain, am uitat sa mentionez ca la un moment dat iti faci tu propriile console de jocuri dar trebuie sa bagi foarte multi bani in ele. Prima data trebuie sa lansezi cam 50 de jocuri pe care sa scoti ceva profit apoi mai vorbim si de propriile console. Ii realizat in cel mai mic detaliu, dupa ce termini un joc de facut, inainte sa il scoti pe piata trebuie sa ii rezolvi bugurile. big grin

3 răspunsuri:
| KeNNT3D a răspuns:

Salut,incearca:
Flat out
dirt 2 si 3
wolfenstein reuturn to castle 2 si the new order
watch dogs
nfs most wanted 1 si 2012
nfs undercover
nfs uderground 1 si 2
nfs carbon, hot pursuit si rivals
red orchestra 2
gta 4, gta san andreas
blur
fate of hellas
age of empires
age of mitologhy
skyrim the elder scrools
batman arkham city
Grid 1 si 2
The forest
state of decay
dead rising 2
battlefield 3 si 4 si 2 bad company
call of duty 2 si black ops 1 si 2
call of duty world at war
juiced 2
prototype 1 si 2
outlast
star wars the force unleashed
metin 2
counter-strike
4story
9 dragons
the sky
skyrim oblivion
gladiatus
tanoth
wars and warriors joan of arc
state of decay lifetime
state of decay breakdown
driver san francisco
nfs world
test driver unlimited 1 si 2
euro truck simulator
dead island
minecraft
metro 2033 si last light
marvel heroes 2015
virtua tenis
fifa 2012-2014
price of persia
asasins creed 3
asasins creed 4 black flag
saints row 2 si 3
saints row 4
far cry 2 si 3
just cause 1 si 2
Fear 3 si 1
Resident evil racoon city
resident evil 4 si 6
warface
vindictus
A.V.A
Crossfire
Arma 2 si 3
DayZ standalone
never winter
Rift online
dota 2 si 1
lol(league of legends)
god of war 2
L.A Noire
true crime in new york city
Praetorians
Crisys 1 si 2
virtua cop
25 to life
Stronghold
ancients war sparta
rome total war 2
goat simulator
mechanic simulator
bus simulator
emergency 4
emergency 2012
Cam atata sper sa-ti placa