| DeGea1 a întrebat:

am si eu o intrebare
de unde pot descarca driver la placa video
placa se numeste asrock G41C-S
dati-mi link
dau funda celui mai bun raspuns

6 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

ASRock > G41C-S este placa de baza. Ai placa video integrata sau dedicata? Daca ai placa video integrata atunci descarca de aici in functie de sistemul de operare care il ai http://www.asrock.com/mb/overview.asp?cat=Download&Model=G41C-S

| DeGea1 explică (pentru neluL):

Cum adica integrata sau dedicata?
am intrat pe link si nu-mi apare driver pentru placa video

| neluL a răspuns (pentru DeGea1):

Deocamdata nu stiu ce placa video ai! Da-mi detalii din modurile de mai jos ->
CUM AFLI CE PLACA VIDEO AI?
Uite 3 moduri:
1.
start->run-> scrie devmgmt.msc (enter)
apoi la Display Adapters click dreapta select Propierties.
2.
start->run-> scrie desk.cpl (enter)
Apoi la Settings vezi informatiile
Apoi la Advanced poti sa vezi detalii despre placa ta /
3.
start->run->dxdiag (astepti sa incarce)
si apoi la Display vezi informatii (aici poti sa faci optional si teste pentru directDraw si Direct3D )

| DeGea1 explică (pentru neluL):

Placa video este ASUS BTC-202 B

| neluL a răspuns (pentru DeGea1):

ASUS BTC-202 B este placa de baza! Pana acum mi-ai dat 2 placi de baza diferite! Stii cum arata o placa video? Ai laptop sau desktop?
Fa-mi un print screen din dxdiag si posteaza-l aici.Asa vad eu singur ce-ti trebuie! Mai spune si ce sistem de operare ai.

| AndyDeiu a răspuns:

Deci :)
Aci ai tutorial unde sa cauti placa ta de baza.
http://www.asrock.com/support/index.ro.asp?cat=ModelName
Si aci cauti driverele dupa ce ai intrat in primul site si sti ce naiba de placa ai in comp. Daca nu reusesti pot sa-ti dau un program le gaseste si le instaleaza el automat :) adica mai mult decat ce se da pe site.Dar n-am voie sa-l postez aci. Andy99mms@ymail.com e id-ul meu de mes :)