| GRYM2 a întrebat:

Hey TPU, daca cineva care a intrat pe contul meu de steam si a cumparat un joc si si-a dat gift singur eu apoi am schimbat parola si am dat refund la joc, plus ca nu era la mine in galerie si mi-am dat seama ca si-a dat gift singur eu am dat refund si intrebarile mele sunt: daca acela a fost un gift o sa imi revina banii pe balanta ca am dat refund? Nu avea doua ore pe el deci sa zic chiar daca si-a dat gift singur o sa imi revina banii? Pe email mi-a spus ca pentru ca am schimbat parola revenirea banilor o sa fie intarziata si cu cat timp va fi intarziata cu 5 zile sau cat?

1 răspuns:
| ApexGeneral a răspuns:

Pai nu stiu exact dar asta e opinia mea, cred ca va trebuie sa iti dea inapoi jocul si dupa trebuie sa te incadrezi in "calificati"asta a zis steam despre refund-uri:emite o rambursare din orice motiv, dacă cererea se face în perioada de returnare necesară și, în cazul jocurilor, dacă titlul a fost jucat mai puțin de două ore.
La revedere,
Apex