| hkkshddd a întrebat:

Ieri am primit un laptop cu i3, amd radeon graphics si 4 gb ram. Am win 10 pro, m-am uitat mai bine si am vazut ca din acei 4 gb ram doar 2, 73 gb sunt usable. Cum fac sa folosesc mai mult? Dau funda! (vreau mai mult pentru jocuri caci cu windows-ul nu am treaba)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut,
Daca cumva ai windows-ul pe 32 de biti, asta s-ar putea sa fie problema, uitate sa nu fie sharuit din RAM cu placa video.

2 răspunsuri:
| hkkshddd explică (pentru anonim_4396):

Aaa cred ca de asta, placa video e integrata.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru hkkshddd):

Daca e Intel, atunci integrata aia e pe placa de baza si are memorie dedicata. Vezi sa nu ai Windowsu' pe 32 de biti cumva.