| nowar874 a întrebat:

Imi zice la jocul state of decav ca trebuie sa apas spc sa ma ridic cand ma lupt cu zombii, dar apas spc =space nu? Nm schimbat am pus b dar tot nu merge, aveti idee?

3 răspunsuri:
| Raddeon a răspuns:

First of all se numeste state of decay nu "decav"
Lasand asta SPC se refera la space.
nu stiu de ce nu iti merge dar pot spune cateva teori.
1.e bug de la joc, incearca sa reinstalezi jocul
2. tasta trebuie folosita ori in combinatie cu alta tasta ori sa o ti apasata.
spre ex daca e joc de consola butonul de space va merge doar atunci cand ti apasat butonul de sprint

| nowar874 explică (pentru Raddeon):

Stii ceva jocuri de strategie gen age of empires? mi-as lua age of empires cba hero mapa dar nu merge nu stiu de ce si 2.ai cumva idee cat m-ar costa o tableta sau un telefon unde sa poti juca, jocuri gen state of decay 2? adica gen jocurile care merg cu 4gb RAM pe laptop ar merge si pe telefon? si 3. un telefon de 12GB e mai bun ca un laptop de 8gb pentru jocuri? poate sa aiba si dimensiuni mai mari telefonul, e altceva sa ai o imagine mai mare cand joci.

| Raddeon a răspuns (pentru nowar874):

Jocuri de strategie
- seria starcraft, warcraft, warheamer
2. nu stiu difera nu prea ma pricep la telefoane dar incearca sa iei unu de peste 2000 lei
3. 12 ( gram ) nu gb e o diferenta
gb- este stocarea
gram - este stocarea ramilor
tie iti trebuie unul de macar nu stiu 6-8 gram plus si o stocare buna, macar de 512+