| anonim_4396 a întrebat:

Inca de cativa ani, sa ma conectez pe roblox a fost aproape imposibil, si acum chiar si este, nu ma pot conecta la niciun joc, cand apas Shift + F5 sa imi arate, network receive este la 60 si este rosu iar restul totul este 0 sau ocazional 1 dar nu ma pot conecta la nici un joc, ce sa fac? I-am dat permisiune la roblox prin firewall, si antivirus, nu am adblocker activat, am incercat pe multiple browsere si chiar si pe un laptop si tot asta se intampla, e posibil sa fie de la firma de la care am net? Netul merge bine, nu am probleme deloc cu asta, dar e posibil sa fi blocat ei ceva la Roblox sau ceva de genul? Ajutor va rog

3 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Suna la ei si intreaba pentru ca totusi, te conectezi la niste servere.
Cat despre teoria serverelor blocate... nu sunt sigur ca poate sta in picioare.
Ai incercat cu alt router?
Clean install? Efecte? Sau nu ai efectuat un clean install pe acel calculator in aceasta perioada de timp?
Ai incercat cu alta retea?
Alte motive pot exista?
Ai putut sa te conectezi la servere inaninte sa apara problema? Problema a aparut din senin sau a aparut la primul contact cu Roblox Player-ul (adica ai intalinit problema imediat cum ai instalat Player-ul)?
Alte calculatoare care sunt conectate la aceasta retea intalnesc si ele problema?
Astept un raspuns pentru fiecare intrebare.

| anonim_4396 explică (pentru LPCTSTR):

Nu
da
nu
nu stiu
nu
cred ca din prima oara cu roblox player-ul inca de cand am internetul
da

| LPCTSTR a răspuns (pentru anonim_4396):

Incearca sa schimbi reteaua.
Care este ISP-ul tau?