| KodrutZ a întrebat:

Intrebare pentru cei care au instalat Bioshock Infinite sau l-au jucat si isi mai aduc aminte: ce framerate mediu ati obtinut la benchmark si la ce nivel de detalii? Specificati si sistemul folosit si mai ales rezolutia. Intreb din pura curiozitate, fiindca testele de pe net se fac de obicei la rezolutii de la 1680X1050 in sus, iar eu l-am rulat la 1280X1024, ca atit duce monitorul, rezultatul fiind excelent, avind in vedere placa video batrina si detaliile (HD 4770, Very High).

7 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Nvidia gtx 660 ti
Intel core i5 3570k
8gb ram corsair vengeance la 1866mhz ddr3
Setari ultra la 1920x1080 cu un framerate de 58-73fps

| Liviu781 a răspuns:

Pai nivelul mediu de framerate a fost de 30-32, si eu joc tot pe rezolutia 1280x1024 ca atat imi duce monitoru LG, dar placa video poate duce mai mult, am sa iti spun tot sistemul meu:
- Procesor : Intel Core (TM) i3 @ 3.30 GHz
- 4 GB RAM, DDR 3, KingMax
- Placa video : nVidia GeForce GT620 1 GB

| KodrutZ explică (pentru Liviu781):

Ce detalii? Era interesant sa ai GT630, sa mi se confirme cit de flasneta e placa aia. Bine, si a ta e flasneta - DDR3, nu? Eu am un sistem similar cu tine, i3 2120, 8 GB RAM, HD 4770 cu 512 MB GDDR5. Timpii de incarcare erau mari? Eu unul l-am instalat pe SSD si s-a miscat de numa-numa' din punctul asta de vedre.

| Liviu781 a răspuns (pentru KodrutZ):

Da placa e DDR3, timpii de incarcare nu erau chiar asa mari, adica cand treceam la un alt level dura in jur de 5-6 secunde loading. pana sa inceapa, oricum tie ar trebui sa ti se miste mai bine ai 8 GB Ram, oricum daca ai dori sa vezi cerintele recomandate / minime / low pentru bioshock infinite cauta pe gamedebate iti va spune acolo jos sa iti pui cerintele tale de PC si site-ul iti va spune cum iti merge jocul si anume pe low/medium sau high, dar incearca si alte jocuri care dupa parerea mea au fost mult mai bune decat bioshock infinite, cum ar fi crysis 3, black ops 2, far cry 3, max payne 3.

| ovdiuc a răspuns:

NVIDIA gtx680 procesor Intel core i7 ivy bridge 4k si 8 gb ram detalii high fps-80

| KodrutZ explică (pentru ovdiuc):

FullHD, banuiesc, DX11. La ce sistem ai, ar trebui sa rulezi la Ultra fara probleme. Daca nu, atunci ai o problema hardware/software...