| ViperXd a întrebat:

Întrebare pentru cei care joaca Adventure Quest.Cum poti sa iti faci nivelul mai repede adica eu am nivel 52, iar un prieten de al meu avea 51 si acum a trecut o zi si mi-a spus ca are nivel 62? Va rog dau funda+vot celui mai rapid raspuns.

Răspuns Câştigător
| Sonne a răspuns:

1. AQ nu necesita prea multa strategie/NU are secrete cu ajutorul carora sa faci lvl mai repede.
2. Dupa un anumit numar de inamici omorati intervine (full cap), adica, ai facut nr maxim de xp/gold pe zi.
3. Daca el a avut lvl 51 si a facut lvl 62 in doar o zi, cu siguranta are hack care ii permite sa puna inamici mai puternici decat ii permite levelul, apoi ii omoara.
De exemplu la lvl 51 poti primi inamici de lvl 100 maxim asta daca ai noroc. Hackul pentru asta e, sa-ti mareasca xp/gold intr-un interval foarte scurt de timp. Aaa, am uitat sa-ti spun la orice hack pentru AQ ai o optiune "monster ID", ACOLO PUI ID-ul unui inamic cu lvl imens. Si la lvl 51 daca omori un de ala de lvl 500 iti da 4 levele. Acesta este secretul prietenului tautongue.

5 răspunsuri:
| Sonne a răspuns:

Daca mai ai intrebari sa-mi spui, am lvl 132. Nivel maxim pentru cei care nu doneaza in joc. Daca ai intrebari, nu ezita

| ViperXd explică (pentru Sonne):

Cu mfac asa am hack?

| ViperXd explică (pentru ViperXd):

Cum fac sa am hack?

| Sonne a răspuns:

Sunt mai multe hackuri : AQslim, CheatEngine5.5,AQ elite 3545, etc. Din cauza astora 3 s-au lasat foarte multi de joc pentru ca, hackerii intrau repede in top datorita coadelor. Faza e ca s-au schimbat updaturile la joc si hackurile acestea au ramas fara update. Nu e bine sa joci cu ele Adventure Quest, am sa-ti spun si de ce.
1. Ei au un site (www.aqstats.com) care iti inregistreaza progresul (xp, gold si wins).
2. Daca tu ai level 50 de exemplu si ai putin la wins (wins= number of monsters defeated) ei iti vor identifica acountul sil vor pune sub observatie.
3. Cei care folosesc hackurile sunt cei care au foarte putin la wins si level extrem de mare. De exemplu, eu am lvl 132 si am 50.000 wins. Sunt multi care au lvl 132 si 2000-3000 wins. Diferenta este enorma. Cei cu lvl mare si low wins vor lua ban fara prea multe explicatii.

Cel mai important in AQ este cate winuri ai.

| ViperXd explică (pentru Sonne):

Imi poti da un cont
plzzz