| OfXs a întrebat:

Intrebare pentru cei ce joaca League of Legends! Care ADC mi-l recomandati dintre acestia : Ezreal,Jinx,Varus,Vayne,Graves, Lucian? Si de ce? Dau funda si vot!

Răspuns Câştigător
| GigiManivela a răspuns:

Pai trebui sa ne spui ce ce level esti. si daca esti level 30, ce divizie. eu de exemplu sunt gold 4 si am ezreal si varus si joc cu ei. Deci:

Vayne e printre cei mai grei adc, nu ti-l recomand
Lucian e destul de slab, toti ceilalti sunt mai buni ca el
Jinx e si ea grea
Ezreal e usor, are cooldown-uri mici, singur chestie mai grea e sa nimeresti ultimata globala.
Vaurs... hmm, daca nimeresti 90% din Q-uri, il poti juca. e foarte important sa dai poke ( = sa dai harras fara ca tu sa iei damage). Si mai are ultimata care e tot skillshot (skill fara target, nu trebuie sa selectezi campionul ca sa poti da skillul).
Deci, iti recomand ce joc si eu, adica Caitlyn, Varus si Ezreal.

| OfXs explică (pentru GigiManivela):

Am lv. 10 sunt la argint..Am jucat cu Jinx chiar daca esti grea si m-am invatat.Nu-i problema daca este greu sa joci.Dar ce nu mi-a placut la jinx e ca nu are skilluri pe distanta mai mare.Si skillurile sunt mai slabute.Dar eu pe Ezreal am pus ochii imi place mult dar singurul lucru care nu mi-l place la el e ca nu are stun.

| OfXs explică (pentru GigiManivela):

Sa te mai intreb ceva : Cat costa Ezreal Unda de Foc? Adica skinul? Cat RP?

6 răspunsuri:
| neverwinter a răspuns:

Joaca cu ce esti invatat! nu pe baza pe altii...

| GigiManivela a răspuns:

Este Ultimate skin si costa 3200 RP, nu-ti sugerez sa-l cumperi decat daca nu ai ceface cu banii big grin Ezreal e chiar ultimul campion pe care mi l-am cumparat si chiar daca nu are stun, gandeste-te ca pe E, mai ai inca un flash. cu care poti si sa scapi, si sa-i prinzi pe altii.
Si-ti mai sugerez ceva: pune-ti lolul in engleza. e mai bine decat in romana.

| JustRoBo a răspuns:

Jinx din acestia, dar iti sugerez caitlin are distanta mai mare si e usor sa ii bati happy

| JustRoBo a răspuns (pentru JustRoBo):

Jinx pentru trape si viteza de atac + ulti ca lui as iar Cait pentru distanta atac si ulti