| anonim_4396 a întrebat:

La jocuri fps-ul este influentat de rezolutia jocului?
Dar de memorie? (Memoria din C/D sau/E) influneteaza fps-ul.
Am cate ceva de sters din pc, dar numai daca ma ajuta sa imi cresc fps-urile.

Răspuns Câştigător
| dulgherunicu a răspuns:

Fps este influentat de memoria ram ap pc-ului nu de cit spatiu ai in partitii si de procesor mai depinde dar si de placa video

| TheSeventhSin a răspuns (pentru dulgherunicu):

Dar de rezolutia jocului? Daca am o rezolutie mai mica merge mai bine decat pe una mai mare?

| dulgherunicu a răspuns (pentru TheSeventhSin):

Da

3 răspunsuri:
| Ronaldo_Ronaldo_1997 a răspuns:

Pai frate ia sa ne gandim fpsurile sunt pe baza de rezolutie daca ai 800x600 depinde ce placa video ai ai vreo 40-50 de fps daca ai pe 1280x980 sau mai mare ai 25-30 si de memorie nu conteaza conteaza placa video si rezolutia funda?