| ionutz9725 a întrebat:

Ajutor TPU! Am un telefon samsung star 2 gt-s5260 si am o problema: imi apare ca am memorie 0 kb. Am sters absolut tot ce se putea sterge de pe el, jocuri, poze, contace, mesaje tot, si imi apare ca am memoria tot 0 kb. Nu imi pot descarca nici un joc si poze pot face numai pe cartela de memorie.
A doua problema ar fi ca atunci cand navighez pe internet de pe el imi apare ca am memoria plina (asta se intampla si cand aveam memorie). Daca ma puteti ajuta va multumesc.

Răspuns Câştigător
| Rares_TheBest_1997 a răspuns:

Dai revenire la setarile din fabrica si merge. sterge tot
Cred ca e memoria cache pe care o ocupa aplicatiile in timp ce le folosesti

4 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Intră în setări, Memorie, Memorie implicită și selectează la toate cartelă de memorie.
Și eu tot star 2 am și nu am probleme de genul ăsta. Doar la internet, dar asta nu se poate rezolva.

| ionutz9725 explică (pentru 0rlando):

Orlando, imi sunt toate bifate pe cartela de memorie, dar jocuri nu imi pot bagaangry. Mi se instaleaza toate pe telefon, oare le pot salva pe cartela?

| 0rlando a răspuns (pentru ionutz9725):

Jocurile se instalează doar pe telefon, este imposibil să le instalezi pe cardul de memorie.
Eu țin pe card tot ce am, inclusiv vreo 50 de jocuri și când am chef de un joc anume, șterg unul deja instalat ca să fac loc pentru altul.

| Don_Cupi_1994 a răspuns:

Cica nu se poate rezolva..Pff am star 2..Deci faci exact cum spun eu Menu>Settings>Applications>Internet>Preferences Si selectezi "Default Memory" On memory card. Problema cu No enough memory REZOLVATA! ty happy