| Logit8tigoL a întrebat:

Merge oare un watch dogs pe un astfel de pc? :

MB - Gigabyte H81M-S2PH

CPU- Intel DC G3258, 3,2Ghz

PV - Sapphire R7250x1gb ddr5 128bit

Memorie - DDR3 4gb 1600 Adata

HDD - 500gb WD S-ata3 7200 16mb

Sursa - 550W Spire

9 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Merge. Un medium pe 1440x900 sau pe rezolutie HD cu preset low depaseste 30 fps.

| VladyXR a răspuns (pentru Jipa95):

laughing ti-a dat seama ce ai spus acum? 144x900? asta e rezolutia unui mobil distrus laughing, ok vroiai sa zici 1440x900, nu frateli, nu va merge nici low, va avea frame drop, se va bloca dupa 5 secunde si iar asa ...mai departe, va continua

| Jipa95 a răspuns (pentru VladyXR):

Am uitat sa pun un 0 dupa 4, dau un edit.
Eu am un e8400, r7 240 ddr5, 4gb ram si mil duce lejer la 1440x900 preset low-medim. E foarte prost optimizat din pacate :/

| VladyXR a răspuns (pentru Jipa95):

Da stiu Watch Dogs e foarte prost optimizat, daca zici ca asa e, placa te ajute, ma intreb cum se chinuie ea, mi se face mila.

| SilviaDulcik a răspuns:

Da, o sa functioneze destul de bine pe 720p si setarii medium/low.

| FatUglyVirgin a răspuns:

Stai calm ca o sa-ti mearga pe low cu 40-50 fps

| TechGuyTpu a răspuns:

Ai noroc daca se deschide, daca dai newgame cred ca fura foc

| VladyXR a răspuns:

laughing cum sa joci Watch Dogs, pe sistemu asta? sincer ma mir de comentariile de mai joc (in afara de problemerezolvate23),nici nu te gandi frate, placa video e slaba, vei merge cu frame drop, procesoru e vai de el.

| 2BeCristi a răspuns:

Pe langa faptul ca ai un pc destul de prost Watch_Dogs nu merge pe 4 gb de ram