| OprisorCristi a întrebat:

Mi-a căzut controllerul de ps4 din mâna și când mișc de el se aude ceva prin el știți ce ar trebui sa fie?

Răspuns Câştigător
| DaniTIRB a răspuns:

Controllerul mai functioneaza? Cel mai probabil e o bucata de plastic rupta sau o componenta desprinsa. Daca mai ai garantie la ps4/controller, du-l in service contra-cost ca sa nu pierzi garantia si ca sa iti inlocuiasca/repare bucata rupta/desprinsa. Daca nu mai ai garantie, o poti repara si singur daca vrei, desfaci controller-ul, examinezi de unde provine sunetul si repari/inlocuiesti.