| CinevaOarecareNuConteazaCine a întrebat:

Mi-a fost blocat profilul de Instagram. Am dat follow la peste 1000 de persoane. Asa eu fac mai multi urmaritori.

Mi-a venit un mesaj:

Se pare ca ai utilizt aceasta functie in mod nerecorespunzator, cu o viteza prea mare.

Ti-a fost blocat tempozar accesul la aceasta functie. Restrictionam anumit continut si anumite actiuni pentru a ne proteja comunitatea. Spune-ne daca ti se pare ca am facut o greseala.

Care e treaba cu blocatul? La cati urmaritori si in ce timp pot sa dau follow mai rapid fara a fi blocat?

Dau funda. Va rog foarte mult ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| ChiarEu2 a răspuns:

Contul nu i-l va șterge așa ușor. Am fost blocat temporar de peste 20 de ori (chiar și de 3 ori într-o zi). Cea mai lungă perioadă în care am fost blocat a fost de vreo 4-5 zile. Am fost blocat și pentru că am dat unfollow în masă.

3 răspunsuri:
| Alexuţ02 a răspuns:

Salut, iti dau un exemplu similar, eu la FIFA 17 am facut snipe, am licitat prea mult si mi-au blocat aceasta functie pentru cateva ore, iti va revenii din nou functia care ti-au blocat-o, doar asteapta ^^

| Johny_George_1997 a răspuns:

Ai fost blocat pe o perioada de cateva ore sau zile depinde pentru ca ai dat follow la prea multi in prea scurt timp. ceea ce Instagram vede ca spam si nu accepta de accea ai fost blocat.o sa iti revina din nou functia dar ai grija nuy mai spama ca daca continui o sa ai sansa sa-ti fie sters contul.

| Rmt_Traian_1997 a răspuns (pentru ChiarEu2):

Aceeaşi probelmă o am si eu, acea cu unflollow-rile. Cam cat timp dureaza?

| ChiarEu2 a răspuns (pentru Johny_George_1997):

Contul nu i-l va șterge așa ușor. Am fost blocat temporar de peste 20 de ori (chiar și de 3 ori într-o zi). Cea mai lungă perioadă în care am fost blocat a fost de vreo 4-5 zile. Am fost blocat și pentru că am dat unfollow în masă.