| vipera4541 a întrebat:

Mi-am bagat niste moduri in Euro truck simulator 2... si acum cand vreau sa il deschid imi apare : The program can't start because steam_api.dll is missing from your computer. Try reinstalling the program to fix this problem... cum pot rezolva problema? DAU FUNDA, Multumesc!

Răspuns Câştigător
| N0xEterniS a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa-l stergi si sa-l mai instalezi o data cu antivirusul oprit!
Sterge jocul, ( toate fisierele ) opreste antivirusul, instaleza jocul si pune jocul la exceptii in antivirus, dupa porneste antivirusul happy

6 răspunsuri:
| MrCaNaByS a răspuns:

1. Descarca steam_api.dll : http://www.dll-files.com/dllindex/dll-files.shtml? steam_api
2. Copie fisierul in folderul unde ai instalat ETS 2
3. Play and Have Fun.

| N0xEterniS a răspuns:

Nu te juca cu ''.dll ''! Niciodata nu se recomanda sa fie descarcate de pe net happy
Iti spune asta pentru ca ai bagat moduri de versiuni diferite. Vezi ce versiune de Euro Truck Simulator 2 ai si descarca modurile corespunzatoare!
Dezinstaleza modurile si o sa vezi ca jocul o sa-si revina, apoi cauta modurile compatibile cu versiunea jocului.

| vipera4541 explică (pentru N0xEterniS):

Pfff am sters toate modurirle, dar problemele nu au disparut... ma poti ajuta mai mult te rog, sincer as incerca varianta cu descarcatul ''.dll ''-ului dar dupa cum mi-ai zis tu nu l-as downloada... Te rog ajuta-ma mai mult! happy

| vipera4541 explică (pentru N0xEterniS):

Am sters toate modurile dar nu merge nici acum... ajuta-ma te rog!

| N0xEterniS a răspuns (pentru vipera4541):

Ok. deci dai dublu click pe euro truck simulator 2 si ce iti spune? sau pur si simplu nu intra in joc? iti apare ecranul negru si ramne asa?

| vipera4541 explică (pentru N0xEterniS):

Imi apare : eurotrucks2.exe - System Error
''The program can't start because steam_api.dll is missing from your computer. Try reinstalling the program ''

| N0xEterniS a răspuns (pentru vipera4541):

Cel mai bine ar fi sa-l stergi si sa-l mai instalezi o data cu antivirusul oprit!
Sterge jocul, ( toate fisierele ) opreste antivirusul, instaleza jocul si pune jocul la exceptii in antivirus, dupa porneste antivirusul happy