| SivanCosmin a întrebat:

Momentan am (4 GB RAM SI Intel Pentium CPU G620 2,60 GHz) ce imi recomandati ca sa imi mearga FIFA 15 mai ine sa imi iau un procesor mai bun sau sa imi iau o placuta de ram sa fac 6 GB RAM?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Procesorul. Memoria se poate lua si mai tarziu.

| SivanCosmin explică (pentru Salontanul):

Grafica e buna. ma refer in special sa nu mi se mai miste in reluare iar jocul sa deruleze normal...

| Jipa95 a răspuns:

Poti sa iei tu si 100gb de ram nu-ti va rula niciodata fifa 15 fara o placa video dedicata. Cumpara-ti o placa video dedicata, atat, procesorul si memoria ram le ai ok pentru fifa 15. Si ca sa-ti recomand si o placa video in buget, un r7 240 ddr5 1gb 128 biti de la pc garage duce toate jocurile.

| Marian_Marian_1995 a răspuns:

Procesor...dar daca te ajuta cu ceva o placa video conteaza mult mai mult decat rami sau procesoru